Kategorie
Czas wolny Nauka Pomoce naukowe

Codzienna dawka motywacji!

Masz ochotę przeczytać jakiś wesoły, inspirujący lub motywujący cytat? A może masz na taki ochotę codziennie po trochu?

W tym wpisie opowiem o zeszycie zdań podnoszących na duchu „Dasz Sobie Radę z MOTYWACJĄ”, który skomponowała moja mama 😀
Najpierw przedstawię czym ten zeszyt właściwie jest, a potem kilka sposobów jak można go wykorzystać. To co, gotowi? No to jedziemy!

Czym jest zeszyt „Dasz Sobie Radę z Motywacją”?

Jest to dokument do druku. Zeszyt zawiera 112 słynnych cytatów z miejscem do przepisania oraz/albo dodania komentarza od siebie. Każdy cytat jest napisany czcionką typu print, tekstem kropkowanym, w kolorze szarym, więc można również pisać po śladzie.
W zeszycie znajdziecie cytaty, które znacie, cytaty, które może już kiedyś słyszeliście, ale nie wiecie skąd, gdzie i kiedy, lub odkryjecie zupełnie świeże, o których istnieniu nie mieliście pojęcia!
To trochę tak jakby otwierać spiżarnię: że jest tam majonez to wiedziałeś, że dżem wiśniowy to też ci się coś kojarzy. Ale ten słoik? To coś nowego!
W Dasz Sobie Radę z Motywacją masz szansę znaleźć naprawdę sporo takich właśnie słoików 😀
Plik PDF możesz kupić tutaj za jedyne 10 zł!

Jak korzystać z zeszytu „Dasz Sobie Radę z Motywacją”?

Sposób nr. 1: Ćwiczenie pisania.

Masz ochotę ładniej pisać? Aby opanować tę sztukę, najlepiej jest po prostu ćwiczyć. Napisz na kartce jakie litery chciałbyś pisać, a potem ćwicz ich pisanie przepisując fajne cytaty i notując co o nich myślisz 😀 Po jakimś czasie Twoja ręka przyzwyczai się do nowych kształtów i nabierzesz prędkości!


Uczniom szkoły podstawowej zeszyt może bardzo pomóc w nauce czytelnego pisania. Po prostu zamiast ALA MA KOTA będą pisać „Nie musisz być wielkim, by zacząć. Ale musisz zacząć, by być wielkim” – L. Brown. Poza tym pisanie takich zdań pomoże w nauce ortografii i interpunkcji 😀

Sposób nr. 2: Podyskutujmy!

Powiedzmy, że Ty oraz Twoja rodzina losujecie lub wybieracie jeden z cytatów. Powiedzmy że trafiliście na cytat W. Rogersa: „Kiedy zorientujesz się, że jesteś w dołku, przestań kopać.”
Czy uda Wam się zaczepić ten cytat o jakieś życiowe doświadczenia? Czy to ile który z was ma lat wpływa na to, jak postrzegacie ten cytat? Może kojarzy Ci się to z jakimś obrazkiem z internetu, piosenką, filmem, serialem lub książką? A może spróbujecie powiedzieć to w inny sposób? Np. zamiast dołków zrobić prowiant. „Kiedy orientujesz się, że zaczyna brakować prowiantu, przestań jeść.”. Albo ” Kiedy zorientujesz się, że bolą Cię oczy, przestań świecić sobie w oczy latarką.” i tak dalej, i tak dalej 😀 Ogólnie rozmawianie to świetna sprawa, polecam!

Sposób nr. 3: Codzienna dawka motywacji 😀

„Statek w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki” – G.M. Hopper.
Nakarm swój umysł mądrymi słowami i ucz się bycia wytrwałym!

Podsumowanie

Zeszyt „Dasz Sobie Radę z Motywacją” To narzędzie, którego można użyć na wiele różnych sposobów! Idźcie napełnić swoje spiżarnie jak najwspanialszymi słoikami i bawcie się dobrze!
Pa, pa!

Może zainteresuje cię również:

W odpowiedzi na “Codzienna dawka motywacji!”

Bardzo podoba mi się ten pomysł. Wydrukowałam sobie i używam. Przed nauką przepisuję jeden cytat i myślę, że pomaga😁 Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *